Taal week 4

 

Lesvoorbereidingen voor week 4, les 1 Nederlands.

 

School: De Kameleon
Klas: 5/6
Aantal leerlingen: 

 

Les:  Nederlands
Datum:
Tijd: 40 min

Naam lesgever:

 

 

Wat kunnen/weten de leerlingen al (beginsit.):

Ze hebben verscheidene boeken gelezen en weten wat de hoofdzaken zijn binnen een verhaal.

Welk materiaal ga ik gebruiken:

Wat wil ik de leerlingen leren
(doelstellingen):

De kinderen leren een boek presenteren en samenvatten.

Samenwerkend leren: De kinderen maken in tweetallen een boekverslag.
Meervoudige intelligenties: Interpersoonlijk, verbaallinguïstisch, logisch-mathematisch.
Sociaal constructivisme: geen specifieke bijdrage.

Eigentijds: Digiboard en internet

 

Internet, boeken, digiboard is beschikbaar om mee te presenteren

 

       

 

Tijd:

Activiteiten leerkracht en leerlingen:

Didactische aanwijzingen, aandachtspunten of accenten:

Organisatie

15 min.

 

 

 

 

 



 

15min

 

 

 

 

10 min.

Inleiding:

De leerkracht vertelt dat de kinderen in tweetallen een boek moeten presenteren voor de klas die ze beide gelezen hebben of gaan lezen

Kern:
De kinderen gaan thuis bezig met hun boekverslag.

 

 

 

 

Afsluiting:
De leerkracht kan in de afsluiting nog het lezen van het boek stimuleren.



 

Leerkracht herhaalt iets over de hoofdpunten van een boek. Verder maakt hij met de kinderen een schema wanneer de kinderen moeten presenteren en de samenvatting af moeten hebben.

 

 Tijd voor vragen en leraar vertelt concreet wat er gepresenteerd moet worden en in het boekverslag moet komen namelijk:

Titel en auteur, aantal bladzijden, korte samenvatting, hoofdpersonen en cijfer plus argumentatie.

Op de afgesproken datum wordt het boek van hun keuze gepresenteerd voor de klas  

Een aantal boeken promoten via digiboard, op youtube zijn ook boekpromoties te vinden



 

Leerkracht laat het één en ander zien via digiboard. 
Hij maakt de kinderen klassikaal wegwijs op het i
nternet.(korte herhaling van wat de kinderen al weten)

 

 

 

 

Leerlingen gaan inter-persoonlijk te werk door 
tweetallen te maken en uit te zoeken of ze het zelfde
boek al gelezen hebben of te kiezen voor een nieuw boek.

 

 

 

 

 

 

Klassikaal, maar wel eigentijds door
gebruik van digiboard.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lesvoorbereiding

 

les 2, week 4 Nederlands. 

School:  De Kameleon
Klas: groep 5/6  
Aantal leerlingen:   

Les: Nederlands 
Datum:  
Tijd: 55 min

Naam lesgever:  

 

Wat kunnen/weten de leerlingen al (beginsit.):

De kinderen weten al wat een boek is. En welke verschillende elementen er in een boek voorkomen bijv: tijd, ruimte enzovoort.

Verantwoording: 
Samenwerkend leren: komt in deze les niet terug.

Meervoudige intelligenties: Verbaallinguïstisch, logisch-mathematisch.   

 

Welk materiaal ga ik gebruiken:

Wat wil ik de leerlingen leren  
(doelstellingen):

De kinderen leren iets over verschillende soorten boeken en doen een test waaraan ze kunnen zien welk boek het best bij hun past. 

 

computer, internet en werkblad.

 

       

 

Tijd:

Activiteiten leerkracht en leerlingen:

Didactische aanwijzingen, aandachtspunten of accenten:

Organisatie

10 min.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30 min.

 

 

 

 

 

 

 

 


15 min.

 

Inleiding:  
- De leerkracht legt de opdracht uit. Hij kan evt. van 
t
evoren de site via de beamer laten zien als die
aanwezig is in het leslokaal.

 

 

 

 

 

Kern: 
- De kinderen krijgen het werkblad wat is bijgevoegd uitgereikt.
 De leerkracht legt uit dat achter elk symbooltje 
een beschrijving moet worden gegeven van het desbetreffende 
symbool. Dit kunnen de kinderen op de site vinden. 
Ook doen ze hierna de test die op de site staat en vullen
ze de uitkomst in op hun formulier. De site is boekenbeesten.be (staat ook vermeld op het werkblad).

 

 Afsluiting: 
De leerkracht kijkt het blad klassikaal na met de kinderen.

 
denk erom dat het iedereen duidelijk wordt waar het om gaat.

 Denk er om dat de link naar de site duidelijk is.

 

 
Van tevoren de beamer klaarzetten + internetsite.

De kinderen werken achter de computer 
aan hun opdracht.

 Het nakijken gebeurt klassikaal 
aangezien iedereen op deze manier 
de antwoorden mee krijgt.

 

De boekenbeesten :

Maak kennis met de boekenbeesten en ga naar www.boekenbeesten.be
Ontdek welk boekengenre elk beest voorstelt.

Noteer het hieronder

 


 

Dit is:..................                        

boekengenre :.............................................................



 

 

Dit is:..................                        

boekengenre : .............................................................



 

 

Dit is:..................                        

boekengenre : .............................................................



 

 

Dit is:..................                        

boekengenre:...................................................................

 

 

 

Dit is:..................                        

boekengenre : ......................................................................................



 

 

Dit is:..................                        

boekengenre:...................................................................



 

 

 

Dit is:..................                        

boekengenre : .................................................................

 

 

 

Dit is:..................                        

boekengenre:..................................................................



 

 

 

Dit is:..................                        

boekengenre :............................................

 

 

Volgens de boekenbeestentest past ...................... het beste bij mij:

 

Lesvoorbereiding les 3, week 4 Nederlands. 

School:  De kameleon
Klas: groep 5/6  
Aantal leerlingen:   

Les: Nederlands
Datum:  
Tijd:  2 uur 45 min

Naam lesgever:  

 

Wat kunnen/weten de leerlingen al (beginsit.):

De kinderen weten al wat een boek is. En dat je boeken kunt lenen in de bibliotheek. Hoe dit precies werkt weten ze nog niet.

Verantwoording: 
Samenwerkend leren: komt in deze les niet terug. Wel het feit dat je samen naar de bibliotheek toe gaat kan als samenwerken worden gezien.

Meervoudige intelligenties: Visueel-ruimtelijk, inter- persoonlijk, logisch-mathematisch.   

 

Welk materiaal ga ik gebruiken:

Wat wil ik de leerlingen leren  
(doelstellingen):

De kinderen leren hun weg vinden in de bibliotheek.

 

Eventueel fietsen.

 

 

       

 

Tijd:

Activiteiten leerkracht en leerlingen:

Didactische aanwijzingen, aandachtspunten of accenten:

Organisatie

30 min.

 

 

 

 

 

 

2 uur

 

 

 

 

15 min.

 

Inleiding:  
- De leerkracht legt de regels die in de bibliotheek gelden uit en vertelt nog eens duidelijk wat de bedoeling is.

 

 

 

 

Kern: 
- De kinderen gaan naar de bibliotheek en krijgen daar een rondleiding van de bibliothecaresse. Hierna hebben ze nog de tijd om zelf rond te snuffelen.

 

 

 Afsluiting: 
Terug op school moeten een aantal leerlingen vertellen wat ze geleerd hebben en wat ze nog niet wisten. De leerkracht kan hierbij nog gerichte vragen stellen.

 
denk erom dat het iedereen duidelijk wordt waar het om gaat.

 

 

 
Van tevoren de regels van de bibliotheek kennen.

 

 

 

 

Gezamenlijk met de kinderen lopend of fietsen naar de bibliotheek. In de bibliotheek kunnen de kinderen onder begeleiding en later alleen rondkijken.

 

 

Dit gebeurt klassikaal.